Abracon LLC. ABLSG-30.000MHZ-D2Y-F-T
Model
ABLSG-30.000MHZ-D2Y-F-T
Datasheet
ABLSG-30.000MHZ-D2Y-F-T PDF
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series FC-13F
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability -
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance ±20ppm