Abracon LLC. ABLS3-4.9152MHZ-D4Y-T
Model
ABLS3-4.9152MHZ-D4Y-T
Datasheet
ABLS3-4.9152MHZ-D4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABLS3
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 5MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms