Abracon LLC. ABLS-LR-19.6608MHZ-T
Model
ABLS-LR-19.6608MHZ-T
Datasheet
ABLS-LR-19.6608MHZ-T PDF
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series 405
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency 8MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm