Abracon LLC. ABLS-9.84375MHZ-10-R20-D-T
Model
ABLS-9.84375MHZ-10-R20-D-T
Datasheet
ABLS-9.84375MHZ-10-R20-D-T PDF
Description
CRYSTAL 9.84375MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series ABLS(RF)
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 13.94916MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 20 Ohms