Abracon LLC. ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
Model
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
Datasheet
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 14.46366MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABSM2
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 3.579545MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms