Abracon LLC. ABLS-14.299830MHZ-10-J4Y-T
Manufacturer
Abracon LLC.
Model
ABLS-14.299830MHZ-10-J4Y-T
Datasheet
ABLS-14.299830MHZ-10-J4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 14.29983MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Frequency 14.46366MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Discontinued at Digi-Key
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABLS
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C