Abracon LLC. ABLS-13.94916MHZ-10-R20-D
Manufacturer
Abracon LLC.
Model
ABLS-13.94916MHZ-10-R20-D
Datasheet
ABLS-13.94916MHZ-10-R20-D PDF
Description
CRYSTAL 13.94916MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series MA-505
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 14.7456MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Tube
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 3.30mm pitch
Load Capacitance 18pF