Yageo YC162-FR-07191KL
Model
YC162-FR-07191KL
Datasheet
YC162-FR-07191KL PDF
Description
RES ARRAY 2 RES 191K OHM 0606
Attribute Name Attribute Value
Resistance (Ohms) 191
Resistor-Ratio-Drift -
Tolerance ±1%
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Number of Pins 4
Package / Case 0606, Convex
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Power Per Element 62.5mW