Vishay / Vitramon VJ0603Y682KXBCW1BC
Model
VJ0603Y682KXBCW1BC
Datasheet
VJ0603Y682KXBCW1BC PDF
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Attribute Name Attribute Value
Series SMD Auto U2J
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Features Low ESL, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated 10V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 680pF