Vishay / Vitramon VJ0603Y222MXQCW1BC
Model
VJ0603Y222MXQCW1BC
Datasheet
VJ0603Y222MXQCW1BC PDF
Description
CAP CER 2200PF 10V X7R 0603
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 2200pF
Temperature Coefficient X7R
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Ratings -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features -
Voltage - Rated 16V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)