Vishay / Vitramon VJ0603A820GXJPW1BC
Model
VJ0603A820GXJPW1BC
Datasheet
VJ0603A820GXJPW1BC PDF
Description
CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 0603
Attribute Name Attribute Value
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Ratings -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features -
Voltage - Rated 25V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±2%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 82pF