Vishay / Vitramon VJ0603A3R3DXAPW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Model
VJ0603A3R3DXAPW1BC
Datasheet
VJ0603A3R3DXAPW1BC PDF
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Attribute Name Attribute Value
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Capacitance 3.3pF
Temperature Coefficient C0G, NP0
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series VJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Features -
Voltage - Rated 100V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±0.5pF