Vishay / Vitramon GA0603A271KXAAC31G
Model
GA0603A271KXAAC31G
Datasheet
GA0603A271KXAAC31G PDF
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Attribute Name Attribute Value
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Features -
Voltage - Rated 50V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 270pF