Vishay / Vitramon GA0603A221KXBAC31G
Model
GA0603A221KXBAC31G
Datasheet
GA0603A221KXBAC31G PDF
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0603
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Features -
Voltage - Rated 100V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 220pF