Vishay / Vitramon GA0402A2R2DXAAP31G
Model
GA0402A2R2DXAAP31G
Datasheet
GA0402A2R2DXAAP31G PDF
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Attribute Name Attribute Value
Features -
Voltage - Rated 100V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance ±0.5pF
Height - Seated (Max) -
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 2.2pF
Temperature Coefficient C0G, NP0
Part Status Active
Applications Automotive
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)