Vishay / Vitramon GA0402A1R0DXAAC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Model
GA0402A1R0DXAAC31G
Datasheet
GA0402A1R0DXAAC31G PDF
Description
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402
Attribute Name Attribute Value
Lead Style -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 1pF
Temperature Coefficient C0G, NP0
Part Status Active
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Features -
Voltage - Rated 50V
Packaging Tape & Reel (TR)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance ±0.5pF