Vishay / Sprague 593D337X9010E2TE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Model
593D337X9010E2TE3
Datasheet
593D337X9010E2TE3 PDF
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 6758
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series TAP
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Packaging Bulk
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Manufacturer Size Code F
Capacitance 33µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Voltage - Rated 10V
Type Conformal Coated
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C