Vishay / Sprague 593D227X9010E2TE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Model
593D227X9010E2TE3
Datasheet
593D227X9010E2TE3 PDF
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Availability
IN STOCK
Stock: 5354
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Series TPS
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Manufacturer Size Code D
Capacitance 15µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 35V