Vishay / Sprague 199D106X9035D1V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Model
199D106X9035D1V1E3
Datasheet
199D106X9035D1V1E3 PDF
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 1278
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 6.3V
Type Molded
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Series T494
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features General Purpose
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Packaging Digi-Reel®
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Manufacturer Size Code D
Capacitance 470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm