Vishay / Semiconductor - Diodes Division TZMC39-GS18
Model
TZMC39-GS18
Datasheet
TZMC39-GS18 PDF
Description
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Availability
IN STOCK
Stock: 10000
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Impedance (Max) (Zzt) 33 Ohms
Operating Temperature 100°C (TJ)
Supplier Device Package DO-35
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 18V
Series -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1V @ 200mA
Packaging Cut Tape (CT)
Tolerance ±5%
Part Status Active
Power - Max 500mW