Vishay / Semiconductor - Diodes Division BYWF29-200HE3/45
Manufacturer
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
Model
BYWF29-200HE3/45
Datasheet
BYWF29-200HE3/45 PDF
Description
DIODE GEN PURP 200V 8A ITO220AC
Attribute Name Attribute Value
Reverse Recovery Time (trr) 25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10µA @ 50V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50V
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io) 8A
Series -
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Packaging Tube
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3V @ 20A