Vishay / Dale ISC1210ER4R7K
Manufacturer
Vishay / Dale
Model
ISC1210ER4R7K
Datasheet
ISC1210ER4R7K PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.25 OHM
Attribute Name Attribute Value
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Q @ Freq -
Current - Saturation 1.28A
Packaging Digi-Reel®
Current Rating (Amps) 1.2A
Shielding Shielded
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Tolerance ±20%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 22µH
Supplier Device Package -
Part Status Active
Frequency - Self Resonant -
Mounting Type Surface Mount
Inductance Frequency - Test 1kHz
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Base Part Number SRR0735A
Series SRR0735A
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)