Vishay / Beyschlag MMU01020C1102FB300
- Manufacturer
- Vishay / Beyschlag
- Model
- MMU01020C1102FB300
- Datasheet
- MMU01020C1102FB300 PDF
- Description
- RES 11K OHM 1% 0.3W MELF 0102
- Availability
- IN STOCK
Stock: 11900
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Power (Watts) | 0.3W |
| Package / Case | MELF, 0102 |
| Size / Dimension | 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Series | MMU - Professional |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package | 0102 |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Resistance | 1.2 kOhms |