Vishay BC Components ST5TW104
Model
ST5TW104
Datasheet
ST5TW104 PDF
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Attribute Name Attribute Value
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 3
Size / Dimension Square - 0.252" x 0.240" Face x 0.134" H (6.40mm x 6.10mm x 3.40mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Series ST7
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±20%
Resistance 1 kOhms