Vicor Corporation PRD48BH480T250A00
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model
- PRD48BH480T250A00
- Datasheet
- PRD48BH480T250A00 PDF
- Description
- EVAL BRD FOR PRM48BH480T250A00
|---|---|
| Voltage - Input | 38V ~ 55V |
| Current - Output | 5.21A |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Voltage - Output | 48V |