Vicor Corporation MDCD28AP120M320A50
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model
- MDCD28AP120M320A50
- Datasheet
- MDCD28AP120M320A50 PDF
- Description
- EVAL BRD FOR MDCM28AP120M320A50
- Availability
- IN STOCK
Stock: 2
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Output | 48V |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Regulator Topology | Buck |
| Utilized IC / Part | MDCM28AP480M320A50 |
| Series | VI Chip® DCM® |
| Frequency - Switching | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Power - Output | 320W |
| Voltage - Input | 16V ~ 50V |
| Current - Output | 6.67A |