Vicor Corporation FE175D480M033FP-CB
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model
- FE175D480M033FP-CB
- Datasheet
- FE175D480M033FP-CB PDF
- Description
- AC/DC CONVERT 48V 6.9A PCB MOUNT
|---|---|
| Frequency - Switching | - |
| Series | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Part Status | Obsolete |
| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Voltage - Input | 0.9V ~ 5V |
| Current - Output | - |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Voltage - Output | 4.35V |