Vicor Corporation DKIT-AC-24-POL-00
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model
- DKIT-AC-24-POL-00
- Datasheet
- DKIT-AC-24-POL-00 PDF
- Description
- AC TO POL DEVELOPMENT KIT 24V BU
- Availability
- IN STOCK
Stock: 4
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Series | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | AC/DC, Secondary Side |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 32V |