Vicor Corporation BCD384F120T300A00
- Manufacturer
- Vicor Corporation
- Model
- BCD384F120T300A00
- Datasheet
- BCD384F120T300A00 PDF
- Description
- DC-DC 384VIN 12VOUT 300W DEMO
- Availability
- IN STOCK
Stock: 3
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Input | 2.8V ~ 5.5V |
| Base Part Number | MAX15059 |
| Current - Output | 4mA |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Voltage - Output | 70V |