Texas Instruments SN75LPE185DBRE4
Model
SN75LPE185DBRE4
Datasheet
SN75LPE185DBRE4 PDF
Description
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 24SSOP
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number 75LPE185
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Receiver Hysteresis 1V
Type Transceiver
Operating Temperature 0°C ~ 70°C