Texas Instruments SN75LBC784DWG4
Manufacturer
Texas Instruments
Model
SN75LBC784DWG4
Datasheet
SN75LBC784DWG4 PDF
Description
IC TRANSCEIVER FULL 4/4 28SOIC
Attribute Name Attribute Value
Protocol RS423
Data Rate -
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number 75LBC784
Voltage - Supply 10.8V ~ 13.2V
Receiver Hysteresis 40mV
Type Transceiver
Operating Temperature 0°C ~ 70°C