Texas Instruments SN75LBC776DWRG4
Model
SN75LBC776DWRG4
Datasheet
SN75LBC776DWRG4 PDF
Description
IC TRANSCEIVER FULL 2/3 20SOIC
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number 75LBC777
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Receiver Hysteresis 50mV
Type Transceiver
Operating Temperature 0°C ~ 70°C