Texas Instruments SN75LBC775DWRG4
Model
SN75LBC775DWRG4
Datasheet
SN75LBC775DWRG4 PDF
Description
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Attribute Name Attribute Value
Type Transceiver
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Duplex Full
Supplier Device Package 20-SOIC
Series -
Number of Drivers/Receivers 2/3
Protocol GeoPort™
Data Rate -
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number 75LBC776
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Receiver Hysteresis 50mV