Texas Instruments SN75C3222DBRE4
Manufacturer
Texas Instruments
Model
SN75C3222DBRE4
Datasheet
SN75C3222DBRE4 PDF
Description
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
Attribute Name Attribute Value
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number 75C23243
Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Receiver Hysteresis 500mV
Type Transceiver
Operating Temperature 0°C ~ 70°C