Texas Instruments LM3671MF-1.5EV
Manufacturer
Texas Instruments
Model
LM3671MF-1.5EV
Datasheet
LM3671MF-1.5EV PDF
Description
BOARD EVALUATION LM3671MF-1.5
Availability
IN STOCK
Stock: 5
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Voltage - Input 2.3V ~ 5.5V
Current - Output 600mA
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Voltage - Output 1.5V
Supplied Contents Board(s)
Regulator Topology Buck
Utilized IC / Part TPS62622
Frequency - Switching 6MHz