TE Connectivity Raychem Cable Protection FLHTC0311-22-9CS3097
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Model
FLHTC0311-22-9CS3097
Datasheet
FLHTC0311-22-9CS3097 PDF
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHITE
Attribute Name Attribute Value
Ratings -
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Voltage 600V
Features -
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge 22 AWG
Part Status Active
Jacket Color White
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Length -
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)