TE Connectivity Raychem Cable Protection ATFC0411-18-09
- Manufacturer
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Model
- ATFC0411-18-09
- Datasheet
- ATFC0411-18-09 PDF
- Description
- HOOK-UP STRND 18AWG 600V BLK/WHT
|---|---|
| Ratings | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage | 600V |
| Features | - |
| Cable Type | Hook-Up |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Part Status | Active |
| Jacket Color | Red, Black Stripe |
| Conductor Strand | 19/30 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Length | - |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.074" (1.88mm) |