TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A6025-22-MST4-9-F871
Model
82A6025-22-MST4-9-F871
Datasheet
82A6025-22-MST4-9-F871 PDF
Attribute Name Attribute Value
Shield Coverage 90%
Shield Material Copper, Silver Coated
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Silver Coated
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Series -
Number of Conductors 2
Voltage 600V
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.096" (2.44mm)
Wire Gauge 22 AWG
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)