TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A6015-26-9/96-9CS3017
Model
82A6015-26-9/96-9CS3017
Datasheet
82A6015-26-9/96-9CS3017 PDF
Attribute Name Attribute Value
Shield Material Copper, Tinned
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper Alloy, Nickel Coated
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Series -
Number of Conductors 5
Voltage 600V
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.138" (3.50mm)
Wire Gauge 24 AWG
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Shield Type Braid
Jacket Color White
Shield Coverage 85%