TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1131-22-MST3-9CS3017
Model
82A1131-22-MST3-9CS3017
Datasheet
82A1131-22-MST3-9CS3017 PDF
Description
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Attribute Name Attribute Value
Length 1640.4' (500.0m)
Conductor Strand 42/0.0039"; 42/0.0059"
Series Flamar 155210
Conductor Material Copper, Bare
Ratings UL Style 2464
Conductor Insulation Thermoplastic Elastomer (TPE)
Voltage 300V
Number of Conductors 19
Features -
Operating Temperature 5°C ~ 80°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.402" (10.21mm)
Wire Gauge 19 AWG, 22 AWG