TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1121-22-6/9-9
Model
82A1121-22-6/9-9
Datasheet
82A1121-22-6/9-9 PDF
Description
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Attribute Name Attribute Value
Features -
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.135" (3.43mm)
Wire Gauge 22 AWG
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Shield Type Braid
Jacket Color White
Shield Coverage 85%