TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1121-22-2/6-9
Model
82A1121-22-2/6-9
Datasheet
82A1121-22-2/6-9 PDF
Description
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0100" (0.254mm)
Shield Type Braid
Jacket Color White
Shield Coverage 85%
Usage -
Shield Material Copper, Tinned
Length -
Conductor Strand -
Series -
Conductor Material Copper, Tinned
Ratings -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600V
Number of Conductors 2
Features -
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.123" (3.12mm)
Wire Gauge 22 AWG