TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A0134-24-9/93/96CS3017
Model
82A0134-24-9/93/96CS3017
Datasheet
82A0134-24-9/93/96CS3017 PDF
Attribute Name Attribute Value
Series -
Number of Conductors 2
Voltage 600V
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.139" (3.53mm)
Wire Gauge 24 AWG
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Shield Type Braid
Jacket Color Black
Shield Coverage 85%