TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A0121-12-6/9
Model
82A0121-12-6/9
Datasheet
82A0121-12-6/9 PDF
Description
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Attribute Name Attribute Value
Voltage 600V
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.249" (6.32mm)
Wire Gauge 12 AWG
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Shield Type Braid
Jacket Color White
Shield Coverage 85%