TE Connectivity Raychem Cable Protection 64AC0311-24-2CS2652
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Model
64AC0311-24-2CS2652
Datasheet
64AC0311-24-2CS2652 PDF
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 600V RED
Attribute Name Attribute Value
Length -
Jacket (Insulation) Diameter 0.040" (1.02mm)
Series -
Jacket (Insulation) Material Polyester
Ratings -
Jacket (Insulation) Thickness -
Voltage 600V
Features -
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 24 AWG
Part Status Active
Jacket Color Yellow
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Operating Temperature -65°C ~ 125°C