TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0231-12-2/4/6CS2502
Model
55PC0231-12-2/4/6CS2502
Datasheet
55PC0231-12-2/4/6CS2502 PDF
Description
55PC CABLE
Attribute Name Attribute Value
Voltage 600V
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.222" (5.64mm)
Wire Gauge 12 AWG