TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/4324-22-0/9-0CS2642
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Model
55/4324-22-0/9-0CS2642
Datasheet
55/4324-22-0/9-0CS2642 PDF
Description
55/ CABLE OUTER SPACE
Attribute Name Attribute Value
Voltage 300V
Number of Conductors 3
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.311" (7.90mm)
Wire Gauge 18 AWG
Jacket (Insulation) Material Thermoplastic Elastomer (TPE)
Part Status Active
Jacket (Insulation) Thickness 0.0217" (0.550mm)