TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/0324-22-0/9CS3192
Model
55/0324-22-0/9CS3192
Datasheet
55/0324-22-0/9CS3192 PDF
Description
55/ CABLE OUTER SPACE
Attribute Name Attribute Value
Series -
Number of Conductors 2 (1 Pair Twisted)
Voltage 600V
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter 0.078" (1.98mm)
Wire Gauge 22 AWG