TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-24-92-MX
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Model
44A0111-24-92-MX
Datasheet
44A0111-24-92-MX PDF
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG W/R
Attribute Name Attribute Value
Ratings -
Jacket (Insulation) Thickness -
Voltage 600V
Features -
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 24 AWG
Part Status Active
Jacket Color White
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Length -
Jacket (Insulation) Diameter 0.040" (1.02mm)