TE Connectivity Passive Product CJT1500820RJJ
Model
CJT1500820RJJ
Datasheet
CJT1500820RJJ PDF
Description
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 1500W
Packaging Bulk
Height - Seated (Max) 4.213" (107.00mm)
Tolerance ±5%
Operating Temperature -
Lead Style Wire Leads
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Resistance 1 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 1500W
Package / Case Rectangular Case
Mounting Feature Flanges
Series CJT, CGS
Size / Dimension 19.094" L x 1.969" W (485.00mm x 50.00mm)